Güvenle daha yüksek performans

Chip tuning sırasında güvenlik için 6 önemli nokta


1. Test standında ve günlük kullanımda test edilmiş performans artışı

En büyük önceliğimiz, ürünlerimizin güvenliğidir. Geliştirme ve iyileştirme sadece yeni araçlarda gerçekleştirilir. Yazılım modifikasyonu için veriler sadece MAHA test standımızda tespit edilir. Aracınıza sadece, külfetli deney aşamaları altında günlük kullanıma uygunluğu ve motor dayanıklılığını kanıtlanmış, titiz bir şekilde test edilmiş performans artışı ürünleri takılır. Aracınızda motor kontrol ünitesinin tüm koruma fonksiyonlarının yanında, elektronik hata teşhisinin olanakları da korunur. Ayrıca şart koşulan egzoz değerleri de aşılmaz.

 

2. Limitleri aşmayan modifikasyon

Felsefemiz, olası toleransları kullanarak "sağlıklı modifikasyon"dur. Bu sırada hedefimiz, mümkün olan maksimum değil, zarar vermeyen optimumdur.

3. Made in Germany

PowerControl ve PedalBox'un da yer aldığı modifikasyon ürünlerimiz, tarafımızdan Almanya'da geçerli en yüksek güvenlik ve kalite standartları uyarınca üretilir.

4. Almanya Otomobil Modifikasyon Derneği üyesiyiz.

Almanya Otomobil Modifikasyon Derneği'nin başkanı olan Prof. h.c. Bodo Buschmann, VDAT üyeliğimizin avantajını şöyle özetledi:

"Modifikasyon müşterileri ürün alırken VDAT mührüne dikkat etmelidir. Bu sayede son tüketici, VDAT üyesinin bir kalite ürünü olduğunu hemen görebilir. Mektuplu ve mühürlü modifikasyon."

5. Kapsamlı garanti hizmetleri

Biz, memnuniyetiniz, ürünlerimiz ve aracınızın zarar görmemesi için çok kapsamlı ve yasaların üzerinde garanti hizmeti veriyoruz.

6. Parça onayı dahil

DTE Systems'de modele özel parça onayı, 4.000 farklı araç için standart olarak teslimat kapsamındadır. Böylece her her test standında, gerekli değişiklik işletimi sorunsuz şekilde gerçekleştirilebilir.

Bu işlem sadece birkaç dakika sürer ve örneğin TÜV, DEKRA veya KÜS uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Böyle, külfetli ve pahalı bir tekli onay (§21 StvZo) olmadan da yasal bir işletim mümkündür.

 

Tarafımızca görevlendirilen parça onayları, Motorlu Araç Federal Dairesi tarafından yetkilendirilmiş onaylı kontrol kurumları tarafından düzenlenmiştir. Buna göre tüm parça onaylarımız Almanya'da ve Avusturya'da sınırsız şekilde geçerlidir ve tüm onaylı kontrol yerleri tarafından kabul edilir. Mağazamızda "parça onayı dahil" notunun mevcut olup olmadığına dikkat edin. Sürekli olarak birçok başka araç için sertifikasyonlar gerçekleştirilmektedir veya hazırlanmaktadır. Kontrol kurumlarının, performans artışı ürünlerimizin, sürüş karakteristiğine bağlı olarak dayanıklılığını ve emisyon değerlerine uyulduğunu nasıl onayladığını kendiniz okuyabilirsiniz. Buradan örnek olarak bir parça onayını görüntülemek için bulabilirsiniz.

Parça onayının ve sigortanın açıklığa kavuşturulması - gerçekten gerekli mi?

Evet! Parça onayı olmadan montaj gerçekleştirildiğinde, komple binek aracın genel işletim izninin iptal olmasına neden olur. Bu durumda genel işletim izninin tekrar oluşturulmasıyla izin verilen bir işletim, ancak § 21 StVZO uyarınca ilgili bir kontrol servisinde, tekil bir gösterimde tekil bir işlemenin yoluyla mümkündür.

Yasal notlar
Bu bağlamda, ruhsata işletilmemenin yanında, bir kontrol kurumu tarafından değişikliğin işletilmesini gerçekleştirmeden bir aracın işletilmesi sadece aracın genel işletim izninin kaybına değil, aynı zamanda buna bağlı olarak sigorta korumasının da iptal olacağını belirtmek isteriz. Ayrıca bir chip tuning yoluyla her türlü performans artışının, satıcıya karşı garanti talepleri veya üreticiye karşı yasal garanti talepleri bakımından etkisinin olabilmesi mümkündür.